Wypadanie włosów w sezonie jesiennym - jak zapobiegać?

Wypadanie włosów w sezonie jesiennym - jak zapobiegać?

Nieuchronnie kończy się lato… Organizm będzie musiał poradzić sobie ze zmianą, zaadaptować się do nowych warunków, co często ma odbicie także w zdrowiu włosów. Co się dzieje, że ich kondycja osłabia się i jak temu sprostać? Przeczytaj!


 

Przyczyny wypadania włosów

Wiosną i latem, kiedy przebywasz na słońcu rośnie stężenie witaminy D, dzięki czemu dobry nastrój, równowaga hormonalna i relaks sprzyjają dobrej kondycji włosów. Ale z drugiej strony promieniowanie UV, morska woda czy ta w basenie, ale i klimatyzacja nie służą im, co staje się widoczne właśnie jesienią. Włosy szybciej matowieją, wypadają i są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia. Może to wynikać z nieodpowiedniej dbałości o skórę głowy i strukturę włosa. Sedno problemu często leży jednak gdzie indziej. Przyczyną wymienionych zjawisk są często przewlekłe choroby, zaburzenia hormonalne (szczególnie obniżenie estrogenów odpowiedzialnych za mocne włosy), przyjmowanie leków, silny, długotrwały stres, bezsenność, stosowanie używek, niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy i … złe odżywianie się. Za tym ostatnim - co nie oznacza najmniej ważnym, wręcz przeciwnie - idzie szeroki problem niedoborów witamin, składników mineralnych i tych głównych, jak np. białko. Biorąc pod uwagę ponadto szersze rozumienie tematu: zadbanie o wszystkie elementy zdrowego stylu życia, w tym na pierwszym miejscu sen o wysokiej jakości i żywienie z suplementacją, należy podkreślić, że wszystkie wspomniane działania będą miały skuteczność także w opóźnianiu procesu starzenia się. Jednym z najbardziej angażujących wyzwań współczesnego świata nauki, medycyny, dietetyki. Dlatego warto myśleć o całokształcie, o uwadze na zdrowiu całego organizmu, co da szybko rezultat właśnie w promiennym wyglądzie. A taki pokaże się w zdrowej skórze i wizytówce człowieka, jaką są m.in. włosy. 

 

Sposoby na wypadanie włosów 

W zależności od tego, jaka jest przyczyna osłabionych cebulek włosów i skóry głowy, takie działania należy podjąć. Jednak tymczasem skupmy się na tym, jak zapobiegać niechcianym procesom i cieszyć się pięknem mocnych, zdrowych włosów. Z pewnością trzeba działać kompleksowo. My na pierwszym miejscu mamy mimo wszystko upiększanie od wewnątrz. Nasycanie komórek organizmu odpowiednimi składnikami to podstawa. Aby włosy rosły, potrzebny jest zestaw potrzebnych do tego witamin, takich jak: A, D, E, C, z grupy B - zwłaszcza biotyna, czy witamina B12. Wszystkie wymienione są dobrze przyswajalne z pożywienia dla zdrowego człowieka, jednak bywa też tak, że nawet lekkie zaburzenia pracy żołądka czy jelit, ogólne osłabienie bądź infekcje stają się przyczyną niewystarczającego wchłaniania. Nie jesteś w stanie dokładnie tego śledzić i wyciągać zawsze odpowiednich wniosków, ale masz od tego specjalistów! I celowo opracowane produkty - zapoznaj się z nimi tutaj. Oferujemy Ci dwie formy: kapsułki oraz pyszne żelki. W ten sposób dobierzesz produkt, który nie tylko spełni swoją rolę, ale i będzie przyjemny w stosowaniu. Przedtem jednak, zobacz co możesz zrobić, aby świadomie zrobić krok ku ulepszeniu kondycji włosów: 

  • wgląd w swoje ogólne zdrowie - zrób notatki: czy odpowiednio śpisz, ruszasz się, masz dobre relacje z otoczeniem, masz balans między pracą a odpoczynkiem?
  • przebadaj się, skonsultuj wyniki z lekarzem, wypisz na kartce, co trzeba poprawić, za co się wziąć, czy wszystko już wiesz?
  • przyjrzyj się swoim włosom. Czy są takie, jakbyś chciała? Czy Ci się podobają? Czy możesz zrobić coś, aby były piękniejsze, mocniejsze? A może właśnie nadmiernie wypadają? 
  • zastanów się, jak się odżywiasz? Czy przyjmujesz suplementy? 

Kiedy już odpowiesz sobie na te wszystkie pytania, rozważ dobry start do zmian. My Ci w tym pomożemy! Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest przemyślany, wytrwale stosowany i dokładny plan.