Elementy stylu życia mające wpływ na zdrowie skóry głowy i włosów

Elementy stylu życia mające wpływ na zdrowie skóry głowy i włosów

Upiększanie od wewnątrz i od zewnątrz. Takie połączenie jedynie ma sens, kiedy chcemy, aby nasze zdrowie było odczuwalne ale i widoczne.

Skóra głowy, a dzięki niej włosy. To one noszą historię tego, jak dbamy o nasze ciało. Jak działać wieloobszarowo?

Zadbaj o sen

Wbrew pozorom, uwaga na to, jak śpimy ma - można rzec śmiało - najważniejszy wpływ na to, jaka jest ogólna kondycja zdrowotna. O długości nie należy rozmawiać tak wnikliwie jak o jakości snu. To ile potrzebuje człowiek na skuteczną regenerację jest indywidualne, choć często generalizowane. Czas ten może być oczywiście uśredniony dla danych grup społecznych, ale tak naprawdę każdy powinien sam go rozpoznawać i tego się trzymać. Jeśli chodzi o jakość - na pewno nieprzerwany. w ciemnym pomieszczeniu, wywietrzonym, bez dystraktorów typu muzyka, TV, telefon, Wi-Fi. Do tego odpowiednio dostosowany materac, poduszka, ubranie. Na godzinę przed snem nie należy ponadto spożywać już żadnych płynów. Ostatni posiłek - 3 godziny. Takie nawyki pozwolą narządom spokojnie pracować, przygotować się do następnego dnia i wyrównać rytm swoich funkcji. Godziny snu powinny być codziennie takie same.  

 

Odżywianie się i suplementacja

Te dwa elementy stylu życia pozwalają z pewnością na to, aby dawać podstawę do prawidłowego funkcjonowania. Żywienie - zbalansowane, oparte na naturalnych, nieprzetworzonych produktach będą tu na pierwszym miejscu. Produkty takie, które są pełne odżywczych składników, zwłaszcza antyoksydantów, pełnowartościowego białka, właściwych tłuszczów i węglowodanów pochodzących z dobrej jakości zbóż. Regularność i oszczędność ilościowa każdego z posiłków to kolejne czynniki diety, które pozwolą na zachowanie zdrowia. Do tego rozsądnie dobrana suplementacja, z czystym składem i dobrą kompozycją potrzebnych wartości, z pewnością oszczędzi problemów zdrowotnych a i zadba o piękny, promienny i zdrowy wygląd. Będzie to widoczne na skórze, paznokciach, włosach. A dzięki temu, także w nastroju. Dlatego właśnie Bloom Hair jest dla Ciebie. Wystarczy tylko wybrać formę i zrobić śmiały krok ku temu, co dla Ciebie dobre. 

 

Aktywność fizyczna

Nieodłączny element zdrowego stylu życia to także ruch! Hormony szczęścia, satysfakcja, dobre pomysły na spędzanie czasu… To tylko parę zalet. Regularny ruch ma nieocenione właściwości w dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne. Jedną z najważniejszych jest działanie przeciwzapalne. Kiedy organizm sprawnie walczy z wolnymi rodnikami, wolno się starzeje, lepiej wygląda, ma znacznie wyższy poziom motywacji do działania, dobre relacje z ludźmi i radość życia bez chorób. Żeby być ku temu wszystkiemu blisko, trzeba znaleźć dla siebie odpowiednią formą aktywności ruchowej. Nie musi to być wyczynowy sport, drogie zajętości czy wizyty w fitness klubie. Jest wiele opcji, trzeba tylko sprawnie szukać. Bo warto! 

 

Powrót do blogu