Odczuwasz niepokój i lęk? Poznaj ashwagandhę

Odczuwasz niepokój i lęk? Poznaj ashwagandhę

Z pewnością nie musimy Ci mówić, że stres jest codziennym problemem, który nęka prawie wszystkich z nas w naszym życiu. Sposobów na pozbycie się go lub wyeliminowanie jest niezliczona ilość, jednak nie wszystkie działają tak, jak byśmy tego chcieli. Dlatego chcielibyśmy Ci przedstawić magiczne zioło o nazwie ashwagandha.

Cud zwany ashwagandha

Ashwagandha, znany jako Withania somnifera lub żeń-szeń indyjski, to zioło stosowane w tradycyjnej medycynie indyjskiej - Ajurweda. Jej korzeń ma koński zapach, co potwierdza również tłumaczenie w sanskrycie – „ashva” oznacza konia, a „gandha” oznacza zapach. Jest używany od ponad tysiąca lat ze względu na swoją wyjątkową zdolność dawania siły i witalności. Wykorzystuje się przede wszystkim jej korzeń w postaci wyciągu, ektraktu lub w formie sproszkowanej. (1)

I to właśnie ekstrakt z korzenia ashwagandhy KSM 66, która jest najbardziej bioaktywną ashwagandhą na świecie o udowodnionym działaniu klinicznym, znajduje się również w naszym produkcie Stress no more.

Mniej stresu i zmartwień

Stres jest nieodłączną częścia naszegio życia, ale nie oznacza to, że ​​nie można z nim walczyć. Przeciwnie. Jeśli kiedykolwiek czułaś napięty żołądek, miałaś spocone dłonie i mocno biło Ci serce, prawdopodobnie doświadczyłeś wiele stresujących sytuacji. Niezależnie od tego, czy było to na pierwszej randce, przed sprawdzianem w szkole, czy przed rozmową kwalifikacyjną o pracę. W dużej większości przypadków, stres jest w naszym życiu zupełnie bezużytecznym uczuciem.

Hormony wydzielane przez organizm w czasie stresu to adrenalina i noradrenalina oraz kortyzol. Podczas stresu, gdy organizm jest „zalewany” hormonami, dochodzi do wzrostu tętna i ciśnienia krwi, przyspieszonego oddechu, wzmożonego pocenia. Jeśli jednak regularnie doświadczasz stresu, coś trzeba z tym zrobić. Ze względu na podwyższony poziom kortyzolu możesz mieć problemy z zasypianiem w nocy, z problemami skórnymi, lub trawieniem. (2)

Dlatego też, jeśli nie chcesz przyjmować kapsułek ani leków, wypróbuj ashwagandhę. Zioło to zaliczane jest doadaptogenów, czyli substancji roślinnych pomagających organizmowi radzić sobie w wymagających warunkach i z podwyższonym poziomem stresu. Suplementacja ashwagandhy pozwala zachować równowagę oraz skutecznie zmniejsza stres. (3)

Wyniki badań naukowych

Ashwagandha może mieć uspokajający wpływ na objawy lękowe.

W badaniu z 2019 roku naukowcy odkryli, że dzienna dawka 240 miligramów (mg) ashwagandhy znacznie zmniejszyła poziom stresu u ludzi w porównaniu z placebo, w tym obniżenie poziomu kortyzolu. (3)    

W innym badaniu z 2019 r. przyjmowanie 250 mg i 600 mg ashwagandhy dziennie doprowadziło do obniżenia poziomu stresu, co z kolei doprowadziło do obniżenia poziomu hormonu stresu. Odnotowano również podwyższoną jakość snu. (4)

Chociaż badania są obiecujące, naukowcy muszą zebrać znacznie więcej danych, zanim samo zioło będzie mogło być stosowane w leczeniu stresu. Na razie jest dostępny jako suplement diety.

Ashwagandha w połączeniu z melisą lekarską

Nie tylko ashwagandha, ale również melisa lekarska jest świetnym adaptogenem, czyli roślinną substancją, która pomaga organizmowi radzić sobie w wymagających warunkach i  podwyższonym poziomem stresu.

Melisa lekarska jest stosowana w herbatach, w celu złagodzenia stresu i niepokoju. Jednocześnie pomaga ciału odzyskać dobre samopoczucie. (5)

Nasze żelki Stress no more zawierają ekstrakt z melisy lekarskiej i ashwagandhy. Żelki o przyjemnym smaku owoców leśnych pomogą Ci skutecznie zredukować uczucie niepokoju i stresu, wspomagają zdroie seksualne nie tylko u kobiet, ale także u mężczyzn, a także pomogą w utrzymaniu koncentracji. A wszystko to dzięki naturalnym ekstraktom i witaminie B6.

 stress no more, bloom robbins, gummies

Oczywiście nie zapominaj, że najlepsze dla Ciebie jest życie bez stresu. Pyszne witaminy Bloom Robbins  i pół dnia urlopu spędzone w łóżku na oglądaniu dobrego serialu z pewnością Ci pomogą pokonać stres i lęk.

 

https://examine.com/supplements/ashwagandha/ (Cytowane 14.3.2023)

https://www.healthline.com/health/high-cortisol-symptoms#symptoms 

Cytowane 14.3.2023)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6750292/ (Cytowane 14.3.2023)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6979308/ (Cytowane 14.3.2023)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32201301/ (Cytowane 14.3.2023)